KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16446171
nr 1644 6171
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 59x86 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:01:48
400 kr
500 kr
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg